Porady stylistek

figura

Figura – wszystkie oczy zwrócone ku Tobie

W obecnych czasach nie łatwo oprzeć się pokusom kuszących smaków. Nie tylko dla wspaniałego samopoczucia, postaw na odpowiednią figurę. Wszystkie oczy będą zwrócone ku Tobie. Zjawiskowej Panny Młodej oczekuje nie tylko Pan Młody, ale też goście, którzy pragną ją podziwiać.
Zadbaj o odpowiednią wagę i kondycję Twojej skóry.

suknie

Suknia ślubna – musicie stworzyć zgrany duet

Kierując się wyborem sukni ślubnej nie myśl tylko o sobie – pamiętaj o Panu Młodym. W tym dniu obydwoje musicie tworzyć zgrany duet.
Pamiętaj o uwzględnieniu wzrostu i postury swojego wybranka, co pozwoli uzyskać prawidłowe proporcje w waszym wyglądzie.
W kwestii doboru najpiękniejszej sukni radzimy oddać się w ręce profesjonalnych doradców.

garnitur

Garnitur – błędem jest pomieszanie stylów

Wybrałaś suknię ślubna, teraz pomyśl o Panu Młodym. Strój Pana Młodego powinien nawiązywać stylem do Twojej kreacji. Niewybaczalnym błędem jest pomieszanie stylów.
Nie mogąc ujawnić szczegółów wyglądu Twojej sukni, zasugeruj odpowiedni dla niego krój garnituru oraz odcień jego tkaniny. W Twojej gestii jest zakup koszuli. Do sukien w ciepłych odcieniach wybierz kolor delikatnego kremu, najlepiej jaśniejszy od barwy Twojej sukni. Warto mieć próbkę tkaniny, z której ją uszyto. Niezależnie od koloru wybranej przez Ciebie sukni polecamy garnitury w odcieniach grafitu. Polecamy markę Digel.

bukiet_slubny

Bukiet ślubny – nie pozostawiaj tego przypadkowi

Zadbałaś o narzeczonego – teraz jego obowiązek, czyli bukiet ślubny. Wybór wiązanki powinien współgrać ze stylem, fasonem i kolorem Twojej sukni. Nie powinien zlewać się z suknia, a stanowić jej ozdobę. Musi odpowiadać Twoim upodobaniom i pasować do Twojego temperamentu. Najlepiej jak sama zdecydujesz o jego wyglądzie, nie pozostawiaj tego przypadkowi. U nas pomożemy ci w dobraniu właściwego kształtu wiązanki i rodzaju kwiatów. Najczęściej spotykane sposoby układania wiązanek:

  • Biedermaier – kształt kuli, z jednego bądź różnych gatunków kwiatów. Najodpowiedniejsza dla kobiet młodych o klasycznym, subtelnym typie urody.
  • Kaskada – rozbudowany bukiet, w którym kwiaty i ozdoby tworzą zwieszającą się kompozycję. Górna część to ściśle ułożone kwiaty, których liczba zmniejsza się ku spływającemu luźno dołowi. Odpowiednia dla postawnych sylwetek.
  • Arm bouquet – podłużna wiązanka z kwiatów o długich łodygach, podtrzymywana jedną dłonią, ułożona na przedramieniu.
  • Pomander – kula ułożona z kwiatów, zawieszona na wstążce lub ozdobnym sznurku. Można trzymać ją w dłoni, bądź zawiesić na nadgarstku. Wskazana dla pań o drobnej budowie.

W dniu ślubu ukwiecona jest nie tylko Panna Młoda. Z tego samego rodzaju kwiatów należy zamówić kompozycję do butonierki dla Pana Młodego. W dobrym tonie i zwyczaju jest, aby świadkowie byli przystrojeni w nieco drobniejsze ozdoby kwiatowe. Druhnom polecamy bukiecik zawiązywany na nadgarstku.

fryzura

Makijaż i fryzura

Najważniejszym elementem wykończenia Twojego ślubnego wizerunku jest właściwa fryzura i nienaganny makijaż. Fryzura musi pasować nie tylko do owalu twarzy i urody, ale powinna podkreślać styl wybranej sukni. Niekiedy to ona jest najważniejsza, gdyż nadaje charakter całemu Twojemu wizerunkowi.
Pamiętaj, że nawet najlepszy makijaż nie sprosta oczekiwaniom, przy źle uczesanych włosach. Warto wykonać fryzurę próbną, by sprawdzić czy pasuje do sukni i ocenić precyzje jej wykonania.

Pamiętaj, że makijaż ślubny powinien być bardziej wyrazisty i odważniejszy niż ten na co dzień. Cienie mogą współgrać z kolorem Twoich oczu. (Czasami warto zrezygnować z oprawek i zastąpić je szkłami kontaktowymi). Do wykonania makijażu można też użyć palety barw z bukietu ślubnego. Najważniejsze, by Twoja buzia wyglądała świeżo i naturalnie. Jeśli planujesz wizytę w solarium lub opalanie natryskowe, uwzględnij kolor cery Twojego partnera, by uniknąć złego efektu.

To wyjątkowa chwila, musisz wyglądać kwitnąco, a ciężko temu sprostać przy tylu obowiązkach. Najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Oni fachowo poradzą sobie z ukryciem zmęczenia i stresu. Spowodują, że będziesz czuła się piękna przez całą noc.

Powered by WordPress Popup