Najczęściej zadawane pytania

Kiedy najlepiej zamówić suknię ślubną?

Nie należy czekać na ostatnią chwilę. Najpóźniej należy zamówić suknię na 8 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Ale bez obaw! Panie o krótszym terminie realizacji obsługujemy indywidualnie.

Czy trzeba umówić się na wybór sukni?

Tak. Czasami odwiedza nas tak dużo Klientek, że byłaby Pani zmuszona długo czekać. W przypadku umówienia się na konkretną godzinę obsługiwana jest Pani poza kolejnością.

Od kiedy dostępna jest najnowsza kolekcja?

Nowa kolekcja pojawia się w salonie głównie na przełomie września i października. Na naszej stronie znajdziecie ją w zakładce „NOWA KOLEKCJA”.

Jak się przygotować, by wygodnie mierzyć modele?

Najważniejsza jest odpowiednia bielizna, która nie będzie zsuwała się podczas zakładania poszczególnych modeli, najlepiej gdyby była w cielistym odcieniu. Suknie ślubne mierzymy z reguły bez biustonosza, ewentualnie w biustonoszu typu bardotka.

Ile osób może mi towarzyszyć przy wyborze sukni ślubnej?

W naszych salonach nie ma ograniczenia co do liczby osób towarzyszących, natomiast polecamy zabrać ze sobą jedną/dwie osoby. Z doświadczenia wiemy, że im jest ich więcej, tym trudniej jest podjąć decyzję.

Kogo najlepiej ze sobą zabrać na wybór sukni?

To zależy tylko od Pani. Warto przyjść z osobą, która zna Panią i Pani gust najlepiej. Najczęściej Pannom Młodym towarzyszą świadkowe, rodzice i rodzeństwo. Pomimo stereotypów, mile widziani są u nas przyszli mężowie.

Czy można robić zdjęcia przymierzanych sukien ślubnych?

Rozumiemy, że to bardzo ważne, aby zobaczyć z innej perspektywy, jak wygląda się w sukni bądź porównać mierzone w różnych salonach modele. Dlatego, kiedy uda się wytypować faworytkę wśród przymierzonych sukien, można zrobić u nas nie tylko zdjęcie, ale również krótki filmik w pełnej ślubnej stylizacji zaproponowanej przez naszą konsultantkę.

Jaka kwota zadatku jest potrzebna przy zamówieniu sukni?

Przy zamówieniu pobieramy zadatek w wysokości 2500 zł (gotówka/karta płatnicza). Kwotę można wpłacić w całości lub podzielić na dwie wpłaty: 1500 zł w dniu zamówienia sukni, pozostałe 1000 zł najpóźniej do 30 dni od złożenia zamówienia (gotówka/karta płatnicza/przelew bankowy).

Czy można zamówić suknię, której nie posiadacie na ekspozycji?

Tak. Przeważnie mamy wszystkie najlepsze modele, ale istnieje możliwość zamówienia modelu, którego nie mamy na ekspozycji.

Co powinnam zabrać na pierwszą przymiarkę?

Umowę dot. zakupu sukni, dopłatę do pełnej wartości sukni w gotówce oraz, co najważniejsze, buty! Jeśli nie udało się Pani zakupić jeszcze docelowych butów, można zabrać inne o planowanej wysokości obcasa lub przyjść na przymiarkę ok. 30 min wcześniej i dobrać buty na miejscu. W przypadku zamiaru zmiany butów podczas uroczystości warto jest przynieść obie pary.

Co powinnam zabrać na drugą przymiarkę?

Podobnie jak w przypadku pierwszej przymiarki, zabieramy buty i umowę. Zachęcamy, aby na tę przymiarkę przyjść z osobą, która będzie pomagała się Pani ubierać w dniu ślubu (świadkowa, mama). Jest to również dzień odbioru sukni.

Zakupiłam ślubne dodatki na własną rękę, czy mogę zabrać je na przymiarkę?

Oczywiście, nawet należy je ze sobą zabrać! W naszym salonie przymiarki odbywają się w dobrze wyposażonym w najróżniejsze akcesoria ślubne studiu stylizacji. Podczas pierwszej przymiarki towarzyszyć Pani będzie profesjonalna stylistka, która dobierze odpowiednie dodatki. Służy także poradą w przypadku rzeczy kupionych we własnym zakresie.

Co zrobić, jeśli suknię już zamówiłam, a moje wymiary odbiegają od wymiarów zapisanych w umowie?

W przypadku znaczącej zmiany wymiarów prosimy o jak najszybszą informację. Prosimy się jednak nie martwić! Nie ma osoby, u której wymiary by się nie zmieniały. Wpływa na to nawet stres związany ze zbliżającym się ślubem. Nasze doświadczone grono krawieckie na pewno poradzi sobie z dopasowaniem sukni.

Co zrobić gdy zamówiłam suknię, a okazało się, że jestem w ciąży?

Gratulujemy. Prosimy o natychmiastowy kontakt w celu skorygowania zamówienia.